menusearch
asrerooydad.ir

خودداری از تردد غیرضروری در فضای باز/در هوای آلوده آب و مایعات زیاد مصرف کنید

جستجو
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ | ۸:۵۳:۱۵
۱۴۰۲/۸/۲۴ چهارشنبه
(1)
(0)
خودداری از تردد غیرضروری در فضای باز/در هوای آلوده آب و مایعات زیاد مصرف کنید
خودداری از تردد غیرضروری در فضای باز/در هوای آلوده آب و مایعات زیاد مصرف کنید

 

به گزارش عصر رویداد؛ دکتر عباس شاهسونی، توصیه هایی برای روزهای آلودگی هوا ارائه کرد و اظهار داشت: در زمان آلودگی هوا توصیه می‌کنیم افراد حضورشان در فضای آزاد را به حداقل ممکن برساند و از ماسک ترجیحا N۹۵ یا P۲ و یا در صورت عدم دسترسی، از ماسک های جراحی سه لایه استفاده کنند.

وی افزود: مصرف بیشتر آب، ویتامین C و مرکبات در این شرایط، بسیار توصیه می‌شود. فعالیت های ورزشی حرفه ای در این شرایط باید تعطیل شوند و در مورد ورزش های همگانی نیز توصیه می‌شود در فضای بسته و دور از منابع تولید آلودگی هوا مانند اتوبان ها و در مدت محدود، انجام شود.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه ورزش در شرایط عادی برای تامین سلامت، بسیار مفید است، ادامه داد: در شرایط کنونی و آلودگی هوا به دلیل اینکه میزان تنفس ورزشکاران بالاتر می‌رود، حجم آلاینده بیشتری وارد بدن می‌شود و اثرات مفیدی ندارد.

شاهسونی با اشاره به مصوبه کارگروه آلودگی هوا در مورد ممنوعیت فروش طرح ترافیک در تهران برای فردا، یادآور شد: این راهکارها موقت هستند و برای کنترل آلودگی هوا نیازمند اقدامات اساسی هستیم چون به سمت فصل سرما می‌رویم و بیشتر شاهد وارونگی هوا خواهیم بود؛ بگونه ای که پیش بینی می‌شود که از ابتدای آذرماه تا اواخر بهمن ماه باتوجه به حجم بالای تردد ها، خودروها و منابع آلاینده، شاهد کیفیت نامناسب هوا باشیم.

وی ارائه مشوق هایی از جمله تخفیف و رایگان شدن استفاده از حمل و نقل عمومی را در کاهش آلودگی شهر موثر دانست و گفت: نماینده شهرداری در کارگروه اضطرار آلودگی هوا حضور دارد و این پیشنهاد می‌تواند منجر به استفاده بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی شود. همچنین دورکاری کارمندان می‌تواند موجب بهبود نسبی در شرایط موجود به عنوان راهکاری موقت و کوتاه مدت باشد.

با توجه به تشدید آلودگی هوای پایتخت و براساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران، کلاس‌های آموزشی پیش دبستانی و مقطع ابتدایی آموزش و پرورش در همه مناطق شهر تهران غیرحضوری و به صورت مجازی دایر است همچنین بر اساس این مصوبه، فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای سایر مقاطع ممنوع است.

حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران روز سه‌شنبه از صدور هشدار نارنجی تداوم انباشت آلاینده‌های جوی در پایتخت خبر داد و گفته بود: دستگاه‌های عضو مدیریت بحران در این شرایط به حالت آماده باش در آمده است.

بر اساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی از عصر دیروز تا روز پنجشنبه (۲۵ آبان) تداوم و پایداری جو و انباشت آلاینده‌ها در پایتخت پیش بینی شده است.