menusearch
asrerooydad.ir

اولین طلای ایران در هانگژو به نام والیبال ثبت شد

جستجو
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ | ۳:۵:۵۸
۱۴۰۲/۷/۴ سه شنبه
(4)
(0)
اولین طلای ایران در هانگژو به نام والیبال ثبت شد
اولین طلای ایران در هانگژو به نام والیبال ثبت شد

 

آخرین روز مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو امروز با پنج دیدار پیگیری شد که تیم ملی والیبال ایران در فینال به مصاف چین رفت و میزبان را سه بر یک شکست داد.

شاگردان بهروز عطایی در ست نخست این مسابقه ۲۵ بر ۱۹ مغلوب چین شدند اما در ست‌های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسیدند تا برای سومین دوره متوالی به مقام قهرمانی دست یابند.

بهروز عطایی در ابتدای این مسابقه از ترکیب سیدمحمد موسوی، امین اسماعیل‌نژاد، شهروز همایونفرمنش، محمدطاهر وادی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

سیدمحمد پولادگر معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان، مناف هاشمی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیای، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال و وحید مرادی نایب رئیس فدراسیون والیبال از جمله تماشاگران این مسابقه در سالن بودند.

در دیدار رده‌بندی این مسابقات نیز تیم‌های ژاپن و قطر به مصاف یکدیگر رفتند که ژاپنی‌ها با شکست سه بر یک قطر به مدال برنز مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی دست یافت.تیم ملی والیبال ایران در این دوره از بازی‌های آسیایی یازدهمین حضور خود را تجربه کرد که سومین قهرمانی و مدال طلای متوالی را به دست آورد.

مردان والیبال ایران در ۱۰ دوره قبلی، دو مدال طلا (۲۰۱۴ و ۲۰۱۸)، سه عنوان نایب قهرمانی (۱۹۵۸، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰) و یک مقام سومی (۱۹۶۶) کسب کرده بودند.

ملی‌پوشان والیبال ایران در مرحله مقدماتی رقابت‌های این دوره نپال و بحرین را شکست دادند و در مرحله نخست حذفی نیز تایلند را از پیش رو برداشتند و مستقیم به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند.شاگردان بهروز عطایی در مرحله نیمه‌نهایی موفق به شکست قطر شدند تا در فینال حریف چین شوند و با شکست سه بر یک میزبان در دیدار نهایی به مدال طلا و عنوان قهرمانی نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی دست یافتند.

تیم ملی والیبال چهارم مهر بعد از دیدار فینال هانگژو را به مقصد ریودژانیرو ترک می‌کند تا در رقابت‌های انتخابی المپیک به میدان برود. این رقابتها از ۸ تا ۱۶ مهرماه برگزار میشود و تیم ملی با ۱۴ بازیکن در آن شرکت خواهد کرد.