menusearch
asrerooydad.ir

نرخ تور جام جهانی قطر هنوز مشخص نیست/ به هواداران تیم ملی یارانه سفر بدهید

جستجو
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۴۲:۱۹
۱۴۰۱/۱/۲۰ شنبه
(0)
(0)
نرخ تور جام جهانی قطر هنوز مشخص نیست/ به هواداران تیم ملی یارانه سفر بدهید
نرخ تور جام جهانی قطر هنوز مشخص نیست/ به هواداران تیم ملی یارانه سفر بدهید

حرمت‌الله رفیعی روز شنبه - ٢٠ فروردین ١۴٠١- در نشست خبری که در محل این برگزار شد، درباره برنامه‌ریزی و هماهنگی برای خدمات به گردشگران ایرانی برای سفر به قطر در زمان برگزاری بازی های جام جهانی اظهار داشت: برای جام جهانی قطر هیچ نرخ‌گذاری انجام نشده است، هنوز قیمت بلیت هواپیما و هزینه هتل مشخص نشده، بلیت مسابقات هم به هیچ‌کسی داده نشده، همه گمانه زنی ها تبلیغی است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران خطاب به مردم گفت: علاقه‌مندان به سفر به قطر در زمان جام جهانی می‌توانند از دفاتر معتبر رسمی که اعتماد دارند و در طول سال با آنها کار می‌کنند، فقط بخواهند که اگر تور جام جهانی قرار است داشته باشند از هم اکنون اسامی آنها را فقط در فهرست قرار دهند نه اینکه توری را خریداری کنند زیرا تا نرخ گذاری رسمی مشخص نشود خریدی و فروشی وجود ندارد.

قیمت‌های صد میلیونی تورهای جام جهانی گمانه‌زنی است

رفیعی درباره قیمت‌گذاری‌هایی که از هم اکنون درباره تورهای جام جهانی اعلام می‌شود، گفت: قیمت‌های ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومانی تور جام جهانی قطر حقیقت ندارد، همه گمانه‌زنی است، هنوز هیچ‌کس قیمت بلیت مسابقه و قیمت بلیت هواپیما را نمی‌داند، ما تازه روز گذشته با دو شرکت هواپیمایی صحبت کردیم که درخواست کتبی کنند، برنامه‌ریزی و تعیین نرخ کنند، از طرفی قیمت هتل هم باید تعیین بشود. همه آنهایی که قیمت اعلام می‌کنند در حال رصد بازار هستند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی یادآور شد: یک زمانی هم در اوج شیوع کرونا در بازار تورهای واکسن را تبلیغ می‌کردند ما صراحتا اعلام کردیم «هیچ دفتر خدماتی تور واکسن ندارد»، آنها هم خواستند بازار را رصد و از بازار زیاده‌خواهی کنند،‌ یک آژانس غیرواقعی که داخل ایران هم نبود این تبلیغ را انجام داده بود.

نرخ تور جام جهانی قطر هنوز مشخص نیست/ به هواداران تیم ملی یارانه سفر بدهید

از تجربه جام جهانی روسیه باید درس بگیریم

رفیعی با بیان اینکه در ادوار گذشته جام جهانی درباره اعزام گردشگر و حامی، موفق عمل نکردیم، افزود: در سال ۲۰۱۸ در روسیه که کشور همجوار ما بود برنامه خاصی نداشتیم. این همه جمعیت به روسیه رفت و بلیت‌هایی که سهمیه ایران بود و باید افرادی که از تیم ملی حمایت می‌کردند، به روسیه می‌رفتند، اما جایگاه حامی تیم ملی خالی بود فقط تعداد معدودی ایرانی بودند و بقیه از ملیت های دیگر بودند، باید از تجربه جام جهانی روسیه درس بگیریم.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۸ تعداد زیادی مسافر برای جام جهانی به روسیه رفتند و گرفتار شدند هتل و امکانات نداشتند و سرگردان بودند. البته همان زمان بعد از پیش آمدن این مسائل ما پیگیری و کمک کردیم و معضل حل شد، متولیان کشور میزبان هم تا متوجه شدند از دفاتر سفر ما دل‌جویی کردند.

وی افزود: واحد متولی هماهنگی در ایران در زمان جام جهانی نباید برای اعزام گردشگر انحصار ایجاد کند، این روش منجر به زیاده‌خواهی و ایجاد بازار سیاه می‌شود، بلیت و خدمات و تسهیلات باید مستقیم به دست مصرف‌کننده تماشاچی واقعی که حامی واقعی تیم ملی است، برسد، نه به چند برابر قیمت آن هم به افرادی که حامی تیم ملی نیستند. چرا باید پشت دروازه تیم ملی ما کسانی باشند که ضد ما شعار بدهند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی گفت: نماینده ایران هر دستگاه و واحدی که هست برای هماهنگی امور مربوط به اعزام گردشگر، باید به کشور میزبان برود و حقوق ایران را مطالبه کند، از اینجا نشستن که کار حل نمی‌شود. از خیلی پیش‌تر باید این کارها انجام میشد. سهمیه حامیان تیم ملی ایران مشخص است.

نرخ تور جام جهانی قطر هنوز مشخص نیست/ به هواداران تیم ملی یارانه سفر بدهید

دولت به هوادار واقعی تیم ملی یارانه سفر بدهد

رفیعی بیان کرد: دولت باید نه فقط تماشاچی، بلکه حامیان و هواداران واقعی تیم ملی فوتبال را شناسایی کند و با دادن یارانه سفر، آنها را به عنوان یار دوازدهم به قطر بفرستد، نباید از این سرمایه عظیم حامیان -که در این دوره هم بسیار به آن نیاز داریم - چند برابر بلیت بازی و هتل پول بگیرد، کسی که بلیت هواپیما و مسابقه و هتل را چندین برابر تهیه کند انگیزه برای دفاع از تیم ملی ندارد.

دولت باید برای یار دوازدهم تیم ملی برنامه‌ریزی کند حتی یارانه مجانی بدهد و حقوق واقعی آنها را در یک تور واقعی ارزان تامین کند نه اینکه هر واحدی بدون برنامه و ناهماهنگ به دنبال کار خود باشد. دولت باید برای این دوره جام جهانی که با آمریکا و انگلیس هم گروه هستیم و گروه خاص سیاسی شده برنامه ریزی حمایتی انجام دهد تا یک پشتوانه ملی محکم در قطر برای تیم ملی ایجاد شود.

رفیعی گفت: ایران در این دوره باید از مرحله اول به دوره بعد راه پیدا کند،این اتفاق خواهد افتاد به شرط آنکه دولت تمام قد و کامل حمایت کند، در وهله اول که یارانه به حامی واقعی بدهد، اگر نمی‌تواند دست کم تلاش کند بلیت‌ها با قیمت واقعی به دست حامیان واقعی برسد.

رفیعی بیان کرد: همکاران من از انجمن چند روز پیش به قطر رفته‌ و مذاکرات با همتایان خود را آغاز کرده‌اند، با چند شرکت هواپیمایی وارد مذاکره شدند تا قیمت مناسب مشخص کنند. باید یک کارگروه فراگیر از همه فعالان تشکیل شود و سود متعارف مشخص کنند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خاطرنشان کرد: ظرفیت هتل‌های قطر هم انحصارا به فدراسیون قطر واگذار شده و از فدراسیون آن کشور به فدراسیون کشورها سهمیه داده می‌شود، فدراسیون فوتبال ما باید به سرعت وارد شود و سهمیه را بگیرد، تا جایی که اطلاع دارم بلیت هتل، بلیت مسابقه در اختیار فدراسیون قرار دادند، اما قطعا بازار آزاد و در فضای عمومی هم خرید و فروش می‌شود.