menusearch
asrerooydad.ir

خدمات اولیه پزشکی در مراکز درمانی مکه و مدینه به زائران ارائه می‌شود

جستجو
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۶:۳۶
۱۴۰۳/۳/۶ یکشنبه
(0)
(0)
خدمات اولیه پزشکی در مراکز درمانی مکه و مدینه به زائران ارائه می‌شود
خدمات اولیه پزشکی در مراکز درمانی مکه و مدینه به زائران ارائه می‌شود

 

به گزارش عصر رویداد؛ طاهر درودی درباره مراکز درمانی هلال احمر ایران در مدینه منوره اظهار داشت: سه درمانگاه جمعیت هلال احمر در مدینه برای خدمات دهی به زائران حج ۱۴۰۳ دایر شده است که ۲ درمانگاه ۲۴ ساعته و سومی ۱۶ ساعته به ارایه خدمت می‌پردازند به طوری که در درمانگاه‌های شبانه روزی متخصصان پزشکی مانند قلب، زنان، روانپزشک و متخصص طب اورژانس حضور دارند.

درودی درباره مرکز درمانی هلال احمر ایران در مکه مکرمه نیز گفت: در مکه حدود ۶۵ مرکز خدمات درمانی راه اندازی می‌شود که بیشتر به صورت ۱۶ ساعته و برخی نیز ۲۴ ساعته به ارایه خدمات درمانی به زیران ایرانی می‌پردازند؛ این مراکز در هتل‌های محل اقامت زائران دایر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اگر زائران در این ۶۵ مرکز یه خدمات بیشتری نیاز داشتند به ۵ مرکز تخصصی هلال احمر در مکه ارجاع داده می‌شوند، گفت: هماهنگی‌های لازم برای ارجاع با کمک مسوولان کاروان‌ها انجام می‌شود.

درودی درباره بیمارستان هلال احمر ایران در مکه گفت: این بیمارستان ۷۰ تخته خوابی دارای ۲۲ تخت مراقبت های ویژه (ICU) است و تجهیزات مورد نیاز به جز «ام آر آی» و «سی تی اسکن» را در اختیار دارد.

وی در بیمارستان هلال احمر ایران در مکه نیز پزشکان متخصص حضور دارند؛ افزود: بر اساس پروتکل وزارت بهداشت عربستان سعودی در صورت نیاز زائران به جراحی، آنها به بیمارستان‌های سعودی اعزام می‌شوند.

درودی در ادامه گفت: زائران در صورت نیاز به مراکز درمانی سعودی همراه با پزشک عرب زبان به این مراکز اعزام می‌شوند و زائران هیچ نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

اعزام زائران به سرزمین وحی از ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز شده است. قرار است امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر در قالب ۶۱۴ کاروان از ۲۱ ایستگاه پروازی سطح کشور برای انجام مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام شوند.