menusearch
asrerooydad.ir

بندرگاه کیش اولین مجوز حرکت شبانه کشتی مسافربری در کشور را دریافت کرد

جستجو
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ | ۲:۳۸:۴۲
۱۴۰۳/۴/۱۰ یکشنبه
(1)
(0)
بندرگاه کیش اولین مجوز حرکت شبانه کشتی مسافربری در کشور را دریافت کرد
بندرگاه کیش اولین مجوز حرکت شبانه کشتی مسافربری در کشور را دریافت کرد

 

به گزارش عصر رویداد؛ شرایط جغرافیایی جزیره کیش و تنها راه ارتباطی هوایی و دریایی آن با سرزمین اصلی سبب شده که با کاهش پروازها به این جزیره در فصل گرما، بنادر نقش کلیدی در جابه جایی مسافر و رونق گردشگری منطقه ایفا کنند.

تا همین یک سال پیش، بیس هیچکدام از کشتی‌های مسافربری فعال در مسیر کیش- چارک و بلعکس، بندر کیش نبود و همین موضوع به پاشنه آشیلی برای تردد مسافران به سرزمین اصلی در شرایط خاص تبدیل شده بود؛ اما هم اکنون با تلاش‌های شبانه روزی مدیران این حوزه در کیش، مرکز ۲ کشتی مسافربری در بندرگاه این جزیره قرار گرفته و بسیاری از مشکلات موجود را رفع کرده است.

۳۲۰ نفر به ظرفیت ناوگان مسافربری دریایی کیش اضافه شد

در همین راستا مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش روز یکشنبه از پیوستن کشتی مسافربری مریم به ناوگان حمل و نقل دریایی این جزیره خبر داد و گفت: ۳۲۰ نفر صندلی به ظرفیت مسافربری دریایی کیش اضافه شد.

عزت الله محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام اینکه ظرفیت ناوگان حمل و نقل دریایی کیش به یک هزار و ۱۶۰ نفر صندلی رسیده است، اظهار کرد: افزایش ظرفیت حمل و نقل دریایی در راستای تسهیل تردد مسافران و گردشگران به جزیره در دستور کار قرار داد و در همین راستا از تمامی ظرفیت‌های موجود بهره مند خواهیم شد.

وی ادامه داد: کشتی مسافربری مریم با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی با ظرفیت ۳۲۰ مسافر و سرعتی بالغ بر ۱۷ نات در طول هفته هر شب از ساعت ۲۱:۳۰ به بندرچارک و در ساعت ۲۳ از چارک به کیش تردد خواهد داشت.

محمدی با اشاره به پتانسیل‌های موجود در بندرگاه تجاری و مسافری جزیره افزود: بندرگاه کیش یکی از زیرساخت های ارتباطی و حمل و نقلی است که نقش مهمی در خدمات دهی به مسافران و توسعه حوزه گردشگری بر عهده دارد.

بندر کیش اولین مجوز حرکت کشتی مسافر بری پس از غروب آفتاب را دریافت کرد

همچنین مدیر کل بنادر کیش به جزئیات اضافه شدن کشتی مسافربری مریم به ناوگان حمل و نقل دریایی این جزیره اشاره کرد و گفت: با رعایت تمامی الزامات و تعهدات انجام شده، بندر کیش اولین مجوز حرکت کشتی مسافر بری پس از غروب آفتاب را در کشور دریافت کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۹ کشتی مسافربری در مسیر دریایی منتهی به کیش در حال فعالیت هستند، افزود: بیس ۲ فروند از این کشتی‌ها کیش تعیین شده است و این درحالیست که پیش‌تر مرکزیت تمامی آنها خارج از بندرگاه کیش بود.

به گفته کاپیتان حامدخواه، مسافران و گردشگرانی که از مسیرهای دریایی به این منطقه سفر می‌کنند می‌توانند از ظرفیت‌های موجود در مسیر یاد شده بهره مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه بندرگاه تجاری و مسافری کیش ظرفیت‌های بی نظیری در توسعه اقتصادی دارد، افزود: این بندرگاه به عنوان پیشقراول ارتقاء سطح حوزه صعنت گردشگری و سرمایه گذاری نقش محوری را ایفا می‌کند و گام های موثری نیز در این زمینه برداشته شده است؛ به طور مثال جابه جایی بیش از سه هزار خودرو در ایام نوروز طی هشت ساعت از بندرگاه کیش، دستاوردی است که جایگاه این بندرگاه را در سطح کشور به رخ کشید.