menusearch
asrerooydad.ir

نمایشگاه مجازی قرآن کریم همچنان برقرار است

جستجو
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۱:۲:۳۳
۱۴۰۱/۲/۱۰ شنبه
(0)
(0)
نمایشگاه مجازی قرآن کریم همچنان برقرار است
نمایشگاه مجازی قرآن کریم همچنان برقرار است

به گزارش عصر روبداد، سیدامین‌الله میرشفیعی روز شنبه - ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱- با تشریح نحوه برپایی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی مجازی قرآن کریم، افزود: هرچند امسال ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز برگزاری نمایشگاه حضوری قرآن کریم را صادر کرد اما تجربه استقبال عمومی از نمایشگاه مجازی قرآن کریم در سال گذشته و همزمان با ایام کرونا ما را بر آن داشت تا نمایشگاه مجازی را نیز به عنوان یک مکمل در کنار نمایشگاه حضوری داشته باشیم.

وی گفت: بر این اساس برای نخستین بار در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم طرح‌هایی چون تلویزیون اینترنتی، پخش زنده، تور مجازی ۳۶۰ درجه و کیو.آر.کد‌‌‌‌های سردار شهید سلیمانی را برای مخاطبان و علاقمندان به استفاده از فضای معنوی نمایشگاه قرآن کریم که به هر دلیل شرایط حضور در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) را نداشتند، اجرا کردیم.

رییس کمیته فناوری اطلاعات و نمایشگاه مجازی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم «ایکفا» سایت رسمی نمایشگاه را بستر انتشار پخش زنده نمایشگاه معرفی کرد و افزود: برای همه افراد از ساعت ۱۷ تا ۲۳:۳۰ همایش‌‌‌‌‌های مهم، نشست‌ها، گفتگو با شخصیت‌‌‌‌‌های حاضر در نمایشگاه و تصاویر بخش‌‌‌‌‌های نمایشگاه به صورت زنده پخش می‌شد.

امسال همچنین تور مجازی ۳۶۰ درجه نمایشگاه قرآن کریم با بیش از ۵۰۰ عکس طراحی شد و به این ترتیب مخاطبان توانستند از هر نقطه از جهان با بهترین شرایط از قسمت‌‌‌‌‌های مختلف نمایشگاه بازدید کنند.

میرشفیعی به اجرای کیو.آر.کد‌‌‌‌های شهید سردار سلیمانی در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اشاره کرد و افزود: از آنجا که می‌خواستیم حضور معنوی سردار سلیمانی را در قالب پویش قهرمان من داشته باشیم کیو.آر.‏کدهایی را در قالب پوستر در فضای نمایشگاه و بر روی سایت آن قرار دادیم که افراد می‌توانستند با اسکن این کدها به محتوایی چون نماهنگ، سخنرانی و محتوای مرتبط با شهید حاج قاسم سلیمانی دسترسی داشته باشند.

وی تامین اینترنت مناسب، زیرساخت شبکه و فعالیت‌‌‌‌‌های سخت‌افزاری را از مهمترین فعالیت‌‌‌‌‌های کمیته فناوری اطلاعات نمایشگاه قرآن در دوره بیست و نهم عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی، نیاز به افزایش پهنای باند برای پیگیری امور نمایشگاه قرآن از سال‌‎‌‌‌‌های گذشته حس می‌شد بنابر این تلاش کردیم امسال اینترنت را با پهنای باند ۲ برابر در اختیار شرکت‌کنندگان و دست اندرکاران نمایشگاه بگذاریم.

میرشفیعی افزود: امسال همچنین اینترنت رایگان برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرآن در نظر گرفته شده بود تا افراد برای بازدید از سایت‌ها و دانلود برنامه‌‌‌‌‌های مورد نظرشان با محدودیت مواجه نشوند.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار قرآن کتاب، امید و آرامش امسال از ۲۷ فروردین تا ۹ اردیبهشت هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.